Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

Ten niezwykły czas miał miejsce w piątek 22 listopada 2019r w Bibliotece Publicznej w Wysokiej.

Kolejka chętnych do poznania przyszłości była bardzo liczna, a na ten dzień przygotowaliśmy najpopularniejsze i najciekawsze wróżby, gry i zabawy andrzejkowe.

Zgodnie z tradycją tego dnia oczywiście nie mogło zabraknąć lania wosku, z którego staraliśmy się wyczytać najbliższą przyszłość. Świetną zabawą okazał się ,,wyścig butów”, polegający na przekroczeniu progu. Kolejną wróżbą były ,,magiczne kubeczki” z ukrytymi przedmiotami, z których każdy coś oznaczał.

Nie zabrakło także zabawy ,,gorące serce”, gdzie przy pomocy szpilki przepowiadaliśmy sobie imię swojej przyszłej sympatii. Dużo radości i nadziei w spełnienie marzeń sprawił rzut monetą do naczynia z wodą, który posłużył nam jako studnia życzeń.   Największą atrakcją dla dzieci oprócz wróżb andrzejkowych były wspólne tańce przy muzyce.

Wieczór pełen magii okazał typowym ,,andrzejkowym szaleństwem” przepełnionym dobrą zabawą i dużą ilością uśmiechu.

 

« 1 z 4 »