Tegorocznym gospodarzem dożynek parafialno-gminnych była wieś Czajcze. Uroczystość miała miejsce 7 września 2019r.

Obchody święta plonów, które to uświetnił występ orkiestry dętej z Osieka nad Notecią rozpoczęły się od przemarszu korowodu dożynkowego na plac przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Czajczu.

Następnie o godzinie 1400 została odprawiona msza św. w intencji rolników w podziękowaniu za zebrane zbiory przez ks. Pawła Zalewskiego. Z kolei po mszy świętej dziękczynnej rozpoczęły się tradycyjne uroczystości dożynkowe. Otóż Burmistrz Miasta i Gminy Wysoka pan Artur Kłysz odebrał z rąk starostów dożynek dorodny bochen chleba, po czym  zgodnie ze staropolskim zwyczajem podzielony on został między wszystkich uczestników rolniczego święta.

Zaszczytną funkcję starostów dożynek sprawowali: pani Beata Barczyńska i pan Andrzej Kowalski.

W dalszej części nastąpiła prezentacja przepięknych wieńców dożynkowych. W tym roku po burzliwych obradach jury zwyciężyło sołectwo Czajcze. Na drugim miejscu uplasowało się sołectwo Wysoka Mała natomiast trzecie miejsce zdobyło sołectwo Stare.

W konkursie na najlepsze ciasto tradycyjne zwyciężyła p. Dorota Ciepłuch, drugie miejsce zajęła p. Ewa Mentel, trzecie p. Oliwia Ciepłuch.

Na część artystyczną dożynek złożyły się występ zespołu Notecianie oraz koncert zespołu ,,ZORBA”.

Oczywiście tego dnia nie brakowało również stoisk z poczęstunkiem dla wszystkich zgromadzonych gości oraz wielu atrakcji dla dzieci.

Dożynki Parafialno-Gminne w Czajczu zakończyły się zabawą taneczną, która trwała do późnych godzin nocnych.

« 1 z 2 »