Chór mieszany „Con Passione” rozpoczął swoją  działalność w lutym 2005r. Wspólne zainteresowania muzyczne skupiają w chórze 30 osób-ludzi różnych profesji i uczniów, dla których śpiewanie jest wielką pasją (stąd też nazwa-„con passione”)

W swoim repertuarze chór posiada pieśni religijne, świeckie, utwory o tematyce ludowej ,rozrywkowe-zarówno kompozytorów polskich jak i obcych.

Trzy lata pozwoliły chórowi uczestniczyć w kilkudziesięciu koncertach nie tylko na terenie gminy i powiatu ale również mógł sprawdzić swe siły w przeglądach muzyki chóralnej w Żerkowie i Brodnicy. Śpiewem uświetnia też uroczystości ślubne. Corocznie kolęduje podczas pasterki w kościele p.w. NMPR w Wysokiej oraz organizowanym przez PZCHiO Oddział Nadnotecki-przeglądzie kolęd i pastorałek na terenie powiatu. Jednym  z ważniejszych dotychczasowych sukcesów chóru było zdobycie „Srebrnego Pasa” podczas Wielkopolskiego Dnia Muzyki w Ujściu w 2006r.

Chór „Con Passione”, to zespól dla wszystkich, którzy chcą rozwijać swe umiejętności wokalne, realizować się artystycznie i uczestniczyć w ważnych wydarzeniach muzycznych. Zapraszamy chętnych i śpiewających. Próby odbywają się w każdą środę od 1900 do 2045  w budynku ośrodka zdrowia na I piętrze.

 

I miejsce w III Ogólnopolski Konkurs Chórów im. św.
Jana Bosko

Srebrne pasmo  dla Kameralnego Chóru Con Passione

W sobotę 26 listopada w Ujściu odbył się konkurs chórów Ujście 2011, na którym nasz chór zdobył SREBRNE PASMO. Jak wiadomo od września chór śpiewa pod dyrygenturą Pani Pauliny Glapiak. Serdecznie gratulacje dla całego zespołu a w szczególności dla młodej Pani dyrygent.


Na specjalne zaproszenie  w niedzielę 25 stycznia br. chór Con Passione uczestniczył w "Biesiadnym kolędowaniu", które odbyło się w Domu Kultury w Rogoźnie.

We wspólnym śpiewaniu kolęd i pastorałek wzięły udział chóry z Wągrowca, Rogoźna i Wysokiej. Sympatyczna atmosfera imprezy  sprzyjała  wspaniałemu wykonaniu  niepowtarzalnych pieśni bożonarodzeniowych, których czas śpiewania dobiega  w tym roku powoli do końca. Po wykonaniu przez każdy z chórów  czterech kolęd nadszedł czas na wspólne kolędowanie przy kawie i smacznym cieście.

zobacz galerię...

 


Pogoda

Radio

Bramka SMS

Sonda

Księga gości

Powiadamiacz

Artykuły

Najpopularniejsze teksty

Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Wysokiej

Czasopismo "Nasza Wysoka"

Bractwo Kurkowe w Wysokiej

Bank Spółdzielczy w Wysokiej

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pile

Urząd Miasta i Gminy Wysoka

 

 

 

KONTAKT

 

Ośrodek Upowszechniania Kultury

w Wysokiej

ul. Plac Powstańców Wielkopolskich 16

89-320 Wysoka

tel. / faks 067 - 287-10-17

oukwysoka@op.pl

 

administrator strony

admin@naszawysoka.pl

 

Copyright by Ty Szablony