– Chór CON PASSIONE

Chór mieszany „Con Passione” rozpoczął swoją  działalność w lutym 2005 r. Wspólne zainteresowania muzyczne skupiają w chórze 30 osób-ludzi różnych profesji i uczniów, dla których śpiewanie jest wielką pasją (stąd też nazwa-„con passione”)

W swoim repertuarze chór posiada pieśni religijne, świeckie, utwory o tematyce ludowej ,rozrywkowe-zarówno kompozytorów polskich jak i obcych.

Trzy lata pozwoliły chórowi uczestniczyć w kilkudziesięciu koncertach nie tylko na terenie gminy i powiatu ale również mógł sprawdzić swe siły w przeglądach muzyki chóralnej w Żerkowie i Brodnicy. Śpiewem uświetnia też uroczystości ślubne. Corocznie kolęduje podczas pasterki w kościele p.w. NMPR w Wysokiej oraz organizowanym przez PZCHiO Oddział Nadnotecki-przeglądzie kolęd i pastorałek na terenie powiatu. Jednym  z ważniejszych dotychczasowych sukcesów chóru było zdobycie „Srebrnego Pasa” podczas Wielkopolskiego Dnia Muzyki w Ujściu w 2006r.

Chór „Con Passione”, to zespól dla wszystkich, którzy chcą rozwijać swe umiejętności wokalne, realizować się artystycznie i uczestniczyć w ważnych wydarzeniach muzycznych. Zapraszamy chętnych i śpiewających. Próby odbywają się w każdą środę od 1900 do 2045  w budynku ośrodka zdrowia na I piętrze.

Osiągnięcia Chóru CON PASSIONE

I miejsce w III Ogólnopolski Konkurs Chórów im. św. Jana Bosko


Galeria zdjęć

Back to top