W miesiącu marcu przedszkolaków spotkała miła niespodzianka. Otóż z okazji Dnia Piegów w Bibliotece Publicznej w Wysokiej pojawił się wesoły korowód postaci literackich, których los obdarzył piegami. Dlatego też zawitali do nas: Pippi  Pończoszanka, Ania z Zielonego Wzgórza oraz Ambroży Kleks. Z uwagi na to, że piegi są różnie odbierane przez dzieci podczas lekcji bibliotecznej nie mogło zabraknąć jej najważniejszego elementu, a mianowicie bajki terapeutycznej pt.,,Alusia i sarenki”, która to utwierdziła małych słuchaczy w przekonaniu, że PIEGI to nic złego, lecz to coś wyjątkowego. Bowiem nie wygląd jest najważniejszy, ale to co w głowie, czyli w sercu, a samo posiadanie tzw. kropek to ogromny zaszczyt.

Oczywiście tego dnia było dużo dobrej zabawy, były tańce przy muzyce, matematyczno-kropeczkowe zadania z biedronką oraz konkurs o tytuł ,,wesołego pieguska”. Największą atrakcją dla przedszkolaków były balonowe stworki.

Z pewnością dzieci długo będą wspominać to nietypowe święto i będą pamiętać, że śmiech to zdrowie, a piegi to duży atut i nie należy się ich wstydzić.