W roku 2019 w dniach od 14 do 23 stycznia, czyli podczas zimowego wypoczynku młodych mieszkańców gminy Wysoka  Ośrodek Upowszechniania Kultury przeprowadził  tzw. Feriadę – ofertę zabawowo-edukacyjną dla dzieci.

Oczywiście zgodnie z tradycją w pierwszym tygodniu ferii zimowych gościliśmy w miejscowościach wiejskich, które to w porównaniu z rokiem ubiegłym mile nas zaskoczyły, przede wszystkim dużą frekwencją i ogromnym zaangażowaniem. Dlatego też serdecznie dziękujemy dzieciom z Czajcza, Młotkowa, Tłukom oraz miejscowości Stare oraz Wysokiej za miłe powitanie i fantastyczną atmosferę.

W programie przygotowanym przez pracowników biblioteki na wszystkich uczestników czekało moc atrakcji w postaci licznych zabaw i konkursów związanych z zimą. Stąd też dzieci uczestniczyły w konkursach drużynowych, na które to złożyły się następujące zabawy, a mianowicie: puzzzlomania, śniegowy maraton, ptasia stołówka, mroźny rzut, magiczne narty, zimowa szkoła, wyścig śnieżek oraz biały pejzaż polegający na malowaniu bałwana na czas. Ponadto podczas Feriady nie mogło zabraknąć zabaw ruchowych oraz mini rozgrzewki przy piosenkach ,,Z kopyta kulig rwie”  czy też ,,Sofia”.

Zwieńczeniem zimowych zajęć był wspólny wyjazd uczestników Feriady do Family Parku w Bydgoszczy.

« 1 z 2 »