Dnia 5 grudnia 2019 roku odbył się II Gminny Mikołajkowy Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych w Języku Angielskim i Niemieckim zorganizowany przez Panią Joannę Seweryn, Panią Aleksandrę Kościańską i Panią Aleksandrę Pilarczyk.
W konkursie brali udział soliści oraz zespoły. Uczestnicy prezentowali się wspaniale, jednak trzeba było wyłonić najlepszych.
W kategorii zespołów 0 – III pierwsze miejsce zajął zespół ze Szkoły Podstawowej w Bądeczu, drugie i trzecie miejsce zespoły ze Szkoły Podstawowej w Czajczu. Wśród klas IV – VI pierwsze miejsce zajął zespół ze Szkoły Podstawowej w Bądeczu, drugie miejsce zespół ze Szkoły Podstawowej w Wysokiej, a trzecie miejsce zespół ze Szkoły Podstawowej w Mościskach.
Jeśli chodzi o solistów, to wśród klas 0-III, pierwsze miejsce zajęła Blanka Chrapkowska z Przedszkola Parafialnego, drugie miejsce Pola Kujawa, która reprezentowała Szkołę Językową Alpha School, a trzecie miejsce Lena Ciepłuch ze Szkoły Podstawowej w Mościskach. W klasach IV – VI pierwsze miejsce zajęła Martyna Kwiatkowska ze Szkoły Podstawowej w Mościskach, drugie miejsce Anna Szdzuij ze Szkoły Podstawowej w Wysokiej i trzecie miejsce Miłosz Kopczyński ze Szkoły Podstawowej w Mościskach. W kategorii klas VII-VIII zwyciężyła Karolina Czarnota ze Szkoły Podstawowej w Wysokiej.
Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy, dziękujemy, że byliście z nami. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok!