2 czerwca 2019r na Orliku w Wysokiej zorganizowano Rodzinny Festiwal Sportu i Zabawy. Organizatorami i sponsorami imprezy byli : Powiat Pilski, Stowarzyszenie Aktywni dla Miasta i Gminy Wysoka, Miasto i Gmina Wysoka, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wysokiej, Ośrodek Upowszechniania Kultury w Wysokiej, Stowarzyszenie Zwykłe Kultura w MiG oraz Animatorzy Orlika.

Był to dzień pełen atrakcji i niesamowitych przygód. Dzieci wraz z rodzicami, a nawet dziadkami mogły brać udział w rozmaitych konkurencjach sportowych. Oczywiście chętnych do udziału i rywalizacji nie brakowało.

W tym roku nasze rodzinne drużyny zmagały się w przeróżnych konkursach typu: taczko-piana, wielka stonoga, wyścig rydwanów, sztafeta workowa, bieg pokoleń oraz ,,5-10-15”. Wszystkie drużyny doskonale poradziły sobie w zadaniach, pomagając i dopingując siebie nawzajem, a było o co walczyć, gdyż organizatorzy zadbali o cenne nagrody.

Dodatkową atrakcją towarzyszącą podczas imprezy było Rowerowe Show, czyli pokaz akrobacji rowerowych w wykonaniu Jonasza Pakulskiego.