We wtorek, 8 października w Szkole Podstawowej w Bądeczu, na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Wysokiej, miało miejsce spotkanie autorskie z  Filipem Porębskim.  Filip to młody pisarz, uczeń klasy maturalnej
w LO w Chojnicach. Uwielbia czytać, pisać i spotykać się z przyjaciółmi. Kocha teatr. Gdy miał 8 lat samodzielnie przeczytał swoją pierwszą książkę i od tego czasu zazdrościł pisarzom tego, że mogą wydawać historie swojego autorstwa.

Pewnego dnia postanowił sam napisać pewną, króciutką historię. Wziął do ręki białą kartkę papieru A4, długopis i zaczął pisać. Następnego dnia dał tę historyjkę do przeczytania swojej pani w szkole. Wychowawczyni była pod wrażeniem, że taka młoda osoba samodzielnie pisze opowiadania.

Z biegiem czasu Filip pisał coraz to nowe, lepsze i ciekawsze historyjki. Gdy miał 16 lat postanowił napisać sztukę teatralną pt. ,,Słońce na polu minowym’’. Jakiś czas później wystawił ją teatr Lalki i Aktora ,,KUBUŚ’’ w Kielcach. Kolejną jego książkę, pt. ,,Banda Nieudaczników’’ wydał wiosną 2019r. Następna, pt. ,,Rodzeństwo na horyzoncie” właśnie zakończyła proces wydawniczy i już niebawem będzie dostępna w sprzedaży. Autor zdradza również, że właśnie skończył pisać już czwartą swoją książkę.

W spotkaniu uczestniczyli wszyscy uczniowie SP w Bądeczu. Na zakończenie autor rozdał dzieciom pamiątkowe zakładki do książek i plakaty z okładką swojej najnowszej książki.