Tematem czerwcowych zajęć z przedszkolakami było lato, a dokładnie wakacje. Stąd też na samym początku mali słuchacze usłyszeli wiersz B. Szelągowskiej ,,Tato, czy już lato”?. Po wnikliwej analizie wiersza oraz przy pomocy magicznej tablicy ilustrującej różne pory roku uczestnicy bez najmniejszych problemów potrafili odpowiedzieć na pytanie, po czym można poznać  ten wymarzony, długo oczekiwany przez dzieci słoneczny czas.

A w jaki sposób możemy  go spędzić? Otóż możemy pojechać nad morze, pójść na spacer do lasu, wyjechać na wieś czy też pojechać w góry lub polecieć samolotem w podróż zagraniczną. Takie oto  bowiem propozycje pojawiły się w zabawie  o nazwie ,,bierzemy misia w teczkę i jedziemy na wycieczkę”. Oprócz tego przedszkolaki bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach i zabawach ruchowo-muzycznych przy piosenkach ,,Tato już lato” oraz ,,My jesteśmy krasnoludki”.

Podczas zajęć nie zabrakło także puzzli nawiązujących do wakacji oraz bajki pt.,,Bolek i Lolek-wakacje nad morzem”.

Całe spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze, a wspólne zabawy dostarczyły dzieciom wielu doświadczeń i ciekawych doznań.