Ferie 2018r

    Po półrocznym zmaganiu się dzieci i młodzieży z nauką i szkołą przyszedł czas na upragniony i długo oczekiwany wypoczynek. Dla dzieci, które spędzały ferie w domu Ośrodek Upowszechniania Kultury zorganizował zgodnie z tradycją zajęcia objazdowe w świetlicach wiejskich, będących na terenie gminy Wysoka. Udział w zajęciach mogły wziąć wszystkie dzieci, które uwielbiają w sposób miły oraz atrakcyjny spędzić czas wolny.

Zajęcia odbyły się w dniach od 12.02.2018 d0 19.02.2018 w godzinach od 1030 do 1400 . Ferie zostały przeprowadzone w takich miejscowościach, jak: Kijaszkowo, Tłukomy, Bądecz, Stare, Młotkowo, Czajcze oraz Wysoka.

Podczas spotkań świetlicowych uczestnicy wykazywali się przeróżnymi talentami nie tylko plastycznymi, ale także tanecznymi, biorąc udział w rockandrollowym tańcu ze śniegowymi kulami. Oprócz tego dni, które spędziliśmy z dziećmi były wypełnione zajęciami ruchowymi i manualnymi. Nie zabrakło także przeróżnych zagadek logicznych oraz zadań matematycznych z tabliczki mnożenia. Przeprowadziliśmy również szereg konkursów drużynowych, takie jak: skoczny pingwin, załóż łyżwy, mądra głowa, kalambury czy też dokarmianie ptaków. Ponadto dzieci układały puzzle oraz rysowały.

Zwieńczeniem beztroskiego czasu wolnego z OUK był wspólny wyjazd uczestników feriady do Family Parku w Bydgoszczy.